Felix a princeznin prsteň / Felix and the Princess´ Ring
Felix a princeznin prsteň / Felix and the Princess´ Ring

Felix a princeznin prsteň / Felix and the Princess´ Ring

Kód tovaru: 9788097217396
Felix a princeznin prsteň / Felix and the Princess´ Ring
11,60 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena11,60 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Kniha Felix a princeznin prsteň / Felix and the Princess´ Ring vydavateľstva Class - spoznajte krásy Slovenska.


Tento príbeh je neobyčajný. Trochu skutočný a trochu rozprávkový...

Príbeh Felix a princeznin prsteň, ktorým čitateľa sprevádza roztomilý kocúr Felix, je nezvyčajný.

Na prvý pohľad sa javí ako rozprávka. V skutočnosti sa pred očami čitateľa odohráva významná historická udalosť v rodine Juraja Thurzu v roku 1612 na Oravskom hrade.

Kniha je určená pre detského čitateľa vo veku od 3 rokov.

Nádherné ilustrácie neopakovateľným spôsobom spájajú historické reálie s prvkami rozprávky. Texty v slovenskom a anglickom jazyku popisujú scény zobrazené na ilustráciách, pričom reflektujú historické skutočnosti.

Publikácia nenásilným spôsobom napomáha budovaniu a rozvíjaniu národného povedomia v útlom veku dieťaťa. Zároveň efektívne rozvíja slovnú zásobu, prihovára sa k slovenským deťom so záujmom o znalosť anglického jazyka, ale aj k deťom zahraničných Slovákov so záujmom o udržiavanie kontaktu s kultúrou i jazykom svojich predkov.

Vďaka tejto knihe sa do detských sŕdc zaseje láska k dejinám našej krásnej krajiny, ktorá ich bude sprevádzať celým životom.


Niečo z obsahu knihy Felix a princeznin prsteň


Kniha približuje dianie v sídle Juraja Thurzu počas prípravy svadby jeho najmilšej dcéry – princeznej Barbory.

Postavy vystupujúce v príbehu hlboko prežívajú túto výnimočnú udalosť a kocúr Felix, ktorého poháňa jeho neskrotná zvedavosť, ostáva nepovšimnutý. Naskytá sa mu tak vzácna príležitosť nerušene prebádať zákutia stredovekého hradu a nahliadnuť do života jeho obyvateľov.

Zažije rozruch v kuchyni, kde pozoruje obratne sa zvŕtajúce služobníctvo. Nahliadne do salónov, kde hodujú urodzení páni a formujú budúcnosť svojich rodín i národa. Zaskočí ho utrpenie odohrávajúce sa v mučiarni. Obdivuje oddanosť vojakov, ktorí chránia panstvo a žijú každý deň tak, akoby to bol ich posledný. S hrdosťou sprevádza krehkú krásnu princeznú Barboru k svojmu ženíchovi, od ktorého dostala vzácny dar – prsteň.

Spečatili ním svoju spoločnú budúcnosť. Zlatý renesančný prsteň rodiny Thurzo sa dnes nachádza v šperkovnici na Oravskom hrade.


Historické okienko


Juraj Thurzo bol palatín, z titulu svojho postavenia druhý najmocnejší človek v Uhorsku. Významnejšie postavenie ako on mal iba kráľ.

Palatín počas neprítomnosti kráľa preberal jeho úlohu a kompetencie. Nepísanou povinnosťou palatína bolo reprezentovať moc a vplyv šľachty aj navonok. Preto rodinné sviatky v rodine Thurzovcov presahovali záujmy najbližších a patrili k veľkým spoločenským udalostiam. Významnými udalosťami boli prípravy svadieb siedmich palatínových dcér (Zuzany, Judity, Barbory, Heleny, Márie, Kataríny a Anny), ktoré sa vydávali s patričnou honosnosťou prislúchajúcou postaveniu ich otca.

Rovnako tomu bolo aj pri svadbe jeho jediného syna Imricha. Na dvore palatína sa vtedy schádzalo urodzené panstvo zo širokého okolia a na ich stretnutiach sa do popredia dostávali mocenské a politické záujmy. Spomedzi thurzových dcér mala najväčšiu a najpompéznejšiu svadbu Barbora, ktorá sa vydala za Krištofa Erdődyho.

Ak by vás osoba Juraja Thurza zaujala viac, v našej ponuke máme o ňom tieto knihy:

Pavel Dvořák - Juraj Turzo
Peter Huba - Z Božej vôle palatín

Detaily o knihe:

Počet strán: 48
Väzba: pevná väzba
Hmotnosť: 357 g
Jazyk: slovenský/anglický
EAN: 9788097217396
Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Class

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.