Zločin po slovensky - Neskutočné príbehy III.
Zločin po slovensky - Neskutočné príbehy III.

Zločin po slovensky - Neskutočné príbehy III.

Kód tovaru: 9788081282478
Zločin po slovensky - Neskutočné príbehy III.
12,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena12,89 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Zločin po slovensky - Neskutočné príbehy III.


Tri zväzky Čomajových Neskutočných príbehov, ktoré v ostatných rokoch vydala Matica slovenská, tvoria rozsiahly a azda aj charakteristický výber z reportážnej tvorby jedného z najznámejších slovenských reportérov druhej polovice dvadsiateho storočia, ktorého tvorba „prežila aj rok 2000“. Reportéra a vlka živia nohy, takže nečudo, ak sa autor postupne od reportážnych príbehov orientoval viac na životopisné kompozície (Bizmayer, Kvietik, Bartfay, Mrenica, Kristinová, Zamarovský, Kučera atď.), ale veľké témy vrátane kriminálnych prípadov si nenechal ujsť ani ako reportér.

Ak v prvých dvoch zväzkoch výberu zobrazil osudy zaujímavých ľudí, tento zväzok je výberom z jeho krimireportáží – od šesťdesiatych rokov minulého storočia dodnes. Možno vám bude nejaká kauza chýbať – Čomaj sa však nevracal k prípadom, ktoré jeho priatelia (Kaliský, Gryzlov, Kalný, V. Ferko, Smolec, Vároš, v posledných rokoch právnik Dr. Blaha) napísali, považoval to za ich teritórium, ktorého hranice sa neprekračujú. Posledná časť výberu sú kauzy súčasnosti. Zaujmú nielen pre aktuálnosť, ale aj pre autorov rozprávačský šarm.

Ján Čomaj je laureátom Národnej ceny literatúry faktu Vojtecha Zamarovského, osemnásobným nositeľom Ceny E. E. Kischa a niekoľkých vydavateľských ocenení.

Detaily o knihe:

Počet strán: 324
Rozmer: 140 x 218 mm
Väzba: pevná
Hmotnosť: 602 g
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2020
EAN: 9788081282478
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo Matice slovenskej

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.