Branislav Kovár, Oliver Zajac a Lucia Benediková - Epidémie v dejinách
Branislav Kovár, Oliver Zajac a Lucia Benediková - Epidémie v dejinách

Kolektív autorov - Epidémie v dejinách

Kód tovaru: 9788081598364
Kniha Epidémie v dejinách od kolektívu autorov: Branislav Kovár, Oliver Zajac a Lucia Benediková.
14,95 €
Predajná cena
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Branislav Kovár, Oliver Zajac a Lucia Benediková - Epidémie v dejinách


Epidémie smrtiacich chorôb ohrozovali ľudstvo už od nepamäti. Ich zásahy boli pritom často také radikálne, že ovplyvnili vývoj civilizácií takmer na celom svete. Výrazne zasiahli v prospech moderných ľudí v ich strete s neandertálcami.

Neznáme choroby nielenže prispeli k pádu Rímskej ríše, ale mor zabránil i jej opätovnému zjednoteniu. V stredoveku zasiahla populáciu vo viacerých vlnách neslávne známa čierna smrť, pravdepodobne najdesivejšia a najtragickejšia pandémia v dejinách. Ani prežitie morových pandémií však neprinieslo ľudstvu vytúžený pokoj. Vojenské konflikty novovekého sveta významne napomohli šíreniu škvrnitého týfusu či cholery. Choroby sa stali "biologickými zbraňami" Európanov pri kolonizácii Ameriky. Veľké množstvo jej pôvodných obyvateľov mali na svedomí pravé kiahne. Dokonca aj Napoleon sa musel skloniť pred silou bubonického moru či škvrnitého týfusu, ktoré masovo kántrili jeho vojakov.

O nepoučiteľnosti ľudstva z vlastných dejín svedčia smrtiace vlny rôznych druhov chrípky, ktoré sprevádzali celé 20. storočie. Kniha ponúka texty renomovaných archeológov a historikov, sumarizujúce epidemické i pandemické nákazy, ktoré už ľudstvo dokázalo prekonať.

Detaily o knihe:

Počet strán: 296
Väzba: tvrdá
Jazyk: slovenský
EAN: 9788081598364
Rok vydania: 30. júna 2020
Vydavateľstvo: Premedia

 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.