Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou
Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou

Kód tovaru: 9788089822553
Lásku našla v mimoriadne nepravdepodobnom priateľstve. Kniha Ako som sa stala pani Lewisovou od Patti Callahanovej.
17,50 €
Predajná cena
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Patti Callahanová - Ako som sa stala pani Lewisovou


Autorka bestsellerov podľa New York Times Patti Callahanová prichádza s výnimočným románom o Joy Davidmanovej, žene, ktorú C. S. Lewis označoval za celý svoj svet. Keď si poetka a spisovateľka Joy Davidmanová začala písať s C. S. Lewisom, známym ako Jack, nehľadala lásku, ale odpovede na duchovné otázky. Láska, ostatne, jej rozpadávajúce manželstvo už dávno nedržala pokope. Joy mala pocit, že všetko, čo z New Yorku pozná, musí byť tomuto členovi váženej oxfordskej spoločnosti a autorovi jej milovanej Narnie cudzie, prostredníctvom listov sa však predsa len zblížili. No a tak sa Joy vydala na cestu za najväčším dobrodružstvom svojho života: z Ameriky odcestovala do Anglicka, potom sa vrátila, čelila manželskej kríze a chudobe, objavila priateľstvo a vieru a nakoniec aj lásku, ktorú nedokázala zničiť ani hrozba smrti.

Táto kniha sa venuje jednému z najväčších ľúbostných príbehov v moderných dejinách. Stretávame sa v nej so skvelou spisovateľkou, nesmierne nezávislou matkou a vášnivou ženou, ktorá zmenila život rešpektovaného autora a inšpirovala ho k napísaniu kníh, ktoré nás dodnes očarujú a menia nám životy. Joy žila v dobe, keď ženy nemalo byť počuť vďaka láske k Jackovi však obaja dokázali povedať aj veci, o ktorých ani netušili, že ich vôbec možno cítiť.

Ako som sa stala pani Lewisovou je fascinujúci historický román, ktorý nám zároveň poskytuje aj náhľad do života človeka, ktorý sa živí písaním. Predovšetkým je to však ľúbostný príbeh príbeh o láske k literatúre a myšlienkam a o láske medzi manželom a manželkou, ktorá nakoniec predsa len nebola až taká nemožná.

Detaily o knihe:

Počet strán: 440
Väzba: tvrdá
Jazyk: slovenský
EAN: 9788089822553
Rok vydania: 10. novembra 2020
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo i527.net

 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.