Kolektív autorov - Učitelské vyhoření
Kolektív autorov - Učitelské vyhoření

Učitelské vyhoření - Kolektív autorov

Kód tovaru: 9788026216681
Kniha Učitelské vyhoření od kolektívu autorov - doc. PhDr. Irena Smetáčková, Ph. D. , prof. PhDr. Stanislav Štech, CSc. , PhDr. Ida Viktorová, Ph. D. , PhDr. Veronika Pavlas Martanová, Ph. D. , PhDr. Anna Páchová a Ph. D. a PhDr. Veronika Francová, Ph. D.
18,28 €
Predajná cena
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Kolektív autorov - Učitelské vyhoření


Kniha sa zaoberá rizikom syndrómu vyhorenia pri práci učiteľa. Vyhorenie vzniká v dôsledku chronického stresu a vedie k silným psychickým a fyzickým problémom, k nekvalitnej výučbe, k zlým vzťahom ku kolegom a žiakom. Cieľom knihy je, aby vyučujúci získali dobré povedomie o rizikách, ktoré súvisia s profesijnou náročnosťou, získali orientáciu v pojmoch stres a vyhorenie a dokázali na sebe vnímať ich prejavy, porozumeli príčinám stresu a vyhoreniam na individuálnej, školskej a rezortnej úrovni, nadobudli presvedčenie, že je možné vhodnými krokmi znížiť nebezpečenstvo vzniku vyhorenia, vyskúšali si sadu konkrétnych techník. Kniha využíva výsledky najväčšieho výskumu vyhorenia medzi českými vyučujúcimi, ktoré boli realizované v rokoch 2017-2018.

Autorský tím v zložení doc. PhDr. Irena zmetáková, Ph. D., prof. PhDr. Stanislav Štech, CSc. , PhDr. Ida Viktorová, Ph. D., PhDr. Veronika Pavlas Martanová, Ph. D., PhDr. Anna Páchová a Ph. D. a PhDr. Veronika Francová, Ph. D., pracuje na katedre psychológie Pedagogickej fakulty Univerzity Karlovej. Od roku 2015 sa systematicky venuje výskumu učiteľského vyhorenia.

Detaily o knihe:

Počet strán: 272
Väzba: mäkká, brožovaná
Jazyk: český
EAN: 9788026216681
Rok vydania: 26. októbra 2020
Vydavateľstvo: Portál

 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.