Kategórie

Ako sa najlepšie pripraviť na maturitu?

Maturitné skúšky bývajú preverením vedomostí žiakov, ktoré získali počas stredoškolského učiva. Žiaci si zvolia predmety, z ktorých chcú skúšku absolvovať a potom sa už iba trpezlivo, dobrovoľne - nedobrovoľne pripravujú, aby dosiahli čo najlepší výsledok.

Pre skvalitnenie príprav na maturitné skúšky bolo vydaných viacero učebníc, ktoré slúžia ako plnohodnotná pomôcka pre úspešné zvládnutie skúšky dospelosti.

Medzi najznámejšie a najviac používané pomôcky patria učebnice z edície Zmaturuj od vydavateľstva Didaktis. Edícia obsahuje tituly pre úspešné zvládnutie takmer zo všetkých najčastejšie volených maturitných predmetov. Medzi publikáciami nájdete tituly:
Zmaturuj z chémie, Zmaturuj z fyziky, Zmaturuj z literatúry a ďalšie. Žiaľ aj napriek tomu, že je o tituly vysoký záujem, väčšina z nich je v súčasnosti dlhodobo vypredaná a aktuálne ani dotlač nie je v pláne. Pravdepodobne je potrebné jednotlivé tituly zaktualizovať, lebo ako celé ľudstvo aj školstvo stále napreduje a stále sa objavujú nejaké zmeny.

Zmaturuj z biológie  Zmaturuj z fyziky

Ako alternatívy pre úspešné zvládnutie maturitných skúšok vám môžu poslúžiť ešte učebnice vydavateľstva Enigma - konkrétne edícia Nová maturita - a taktiež edícia Maturita od bývalého vydavateľstva Príroda, ktoré teraz prevádzkuje IKAR. Vydavateľstvo IKAR aj obnovilo nové vydanie tejto edície.

Všetky tituly z týchto edícii pre úspešné zvládnutie maturitných skúšok nájdete v kníhkupectve www.auraknihy.sk

Zakúpením týchto titulov spravíte prvý krok na ceste k úspešnému ukončeniu vášho stredoškolského života. Čaká vás potom ešte dlhá cesta učenia a nepríjemných povinností a tak preto na záver ešte dodáme citát od Lao-C´:

"Aj tá najdlhšia cesta sa začína prvým krokom."

Prajeme vám veľa úspechov.