Zabudnuté prípady inšpektora Šétaffyho
Zabudnuté prípady inšpektora Šétaffyho

Zabudnuté prípady inšpektora Šétaffyho

Kód tovaru: 9788056901588
Zabudnuté prípady inšpektora Šétaffyho - slovenské detektívne príbehy.
11,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena11,89 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

O knihe Zabudnuté prípady inšpektora Šétaffyho


Aká bola kriminalita na Slovensku v medzivojnovom období a zopár prípadov, ktoré boli úspešne vyriešené, prináša knižná novinka Zabudnuté prípady inšpektora Šétaffyho.

Inšpektor Šétaffy sa preslávil vysokou úspešnosťou pri vyšetrovaní pridelených kriminálnych prípadov a neštandardnými postupmi pri odhaľovaní zločinu a jeho páchateľov.

Mal povesť dôsledného a nekompromisného kriminalistu, pritom rešpektoval zákonné práva páchateľov, ich ľudské slabosti a ťažké životné situácie. Preto ho aj mnohí ľudia z podsvetia považovali za korektného „partnera“ a mnohokrát s ním spolupracovali pri objasňovaní najťažších prípadov. Povrávalo sa, že niektorí páchatelia, keď sa dozvedeli, že ich „prípad“ vyšetruje inšpektor Šétaffy, prišli sa sami prihlásiť s vedomím, že budú tak či tak odhalení, ale zároveň aj s oprávnenou nádejou, že pán inšpektor to zohľadní pred sudcom ako poľahčujúcu okolnosť.

Inšpektor Šétaffy sa zapísal do histórie medzivojnovej Bratislavy ako kriminalistická legenda. Spomienky na najzaujímavejšie prípady uchoval vo svojom archíve. Z autentických materiálov jeho vnuk Jozef Šétaffy zostavil túto knihu a zdokumentoval zaujímavý životný príbeh tejto legendárnej postavy „Starej Bratislavy“.

Detaily o knihe:

Počet strán: 144
Väzba: pevná
Rozmer: 135 x 200 mm
Jazyk: slovenský
EAN: 9788056901588
Rok vydania: 2018
Hmotnosť: 330 g
Vydavateľstvo: Marenčin PT

 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.