Kategórie

Vyberte autora

Jón Gnarr - Jak jsem se stal primátorem Reykjavíku
Jón Gnarr - Jak jsem se stal primátorem Reykjavíku

Jón Gnarr - Jak jsem se stal primátorem Reykjavíku

Kód tovaru: 9788073494131
Príbeh komedianta, pankáča a zrejme najnonkomformnejšieho starostu hlavného mesta na svete.
Bežná cena9,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena8,99 €
Doba dodania: 24 hodín
Opýtajte sa na tento produkt
Autobiografická kniha Jóna Gnarra, ktorá popisuje príbeh komedianta, pankáča a zrejme najnonkomformnejšieho starostu hlavného mesta na svete, vychádza tesne pred komunálnymi voľbami vo vydavateľstve Artforum.

Neskoro na to, aby inšpirovala pankáčov kandidovať v komunálnych voľbách, no v pravej chvíli, aby sme si uvedomili ten priepastný rozdiel v myslení komunálnych úradníkov aj voličov na Slovensku a na Islande.

Jón Gnarr, showman, basgitarista punkrockovej skupiny a - starosta hlavného mesta Islandu. Správa o tom, že Jón Gnarr sa dostal do čela radnice v islandskom Reykjavíku, obletela svet v júni roku 2010, uprostred ekonomickej krízy. Kandidát recesistickej Najlepšej strany sľúbil obyvateľom mesta vo voľbách okrem iného dostatok uterákov na kúpaliskách, parlament bez drog a ľadového medveďa do miestnej zoo.

Do boja proti kríze vyrazil s heslom "viac punku, menej pekla!" a vyhlásil, že v mestskom prístave by mala stáť nadživotná socha Björk.

A s prehľadom vyhral! Starostom v islandskom Reykjavíku sa stal v júni roku 2010, uprostred ekonomickej krízy.

Po svojom zvolení vyhlásil, že nevstúpi do koalície s nikým, kto nepozerá seriál HBO The Wire. Prezlečený za kráľovnú a ako zástanca práv homosexuálov sa objavil na Gay Pride Parade.

V októbri roku 2014 získal jednu z piatich cien mieru Johna Lennona, ktorú udeľuje Yoko Ono, finančnú cenu venoval ženskému útulku v Reykjavíku. Po ukončení volebného obdobia už na post starostu nekandidoval a svoje skúsenosti, či chyby ktorých sa dopustil popísal v knihe - Ako som sa stal starostom Reykjavíku a chcel zmeniť svet.

Detaily o knihe:

Počet strán: 176
Väzba: brožovaná
Rozmer: 190 x 115 x 15 mm
Hmotnosť: 210 g
Jazyk: český
EAN: 9788073494131
Rok vydania: 2014
Vydavateľstvo: Pragma

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.