Gladwell Malcolm - Bod zlomu
Gladwell Malcolm - Bod zlomu

Gladwell Malcolm - Bod zlomu

Kód tovaru: 9788055136479
Kniha Bod zlomu je životopisom veľmi jednoduchej myšlienky. Autor nám predstaví tri fascinujúce typy ľudí, ktorých nazýva maveni, spájatelia a predavači.
11,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena10,90 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Kniha Bod zlomu je životopisom veľmi jednoduchej myšlienky. Podľa nej vznik módnych trendov, nástup a pokles kriminality, premena neznámych kníh na bestsellery, nárast fajčenia medzi dospievajúcou mládežou, fenomén šírenia informácií ústnym podaním alebo akýkoľvek počet iných záhadných zmien, ktorými sa vyznačuje každodenný život, najlepšie pochopíme, ak ich budeme považovať za epidémie.

Myšlienky, výrobky, správy aj spôsoby správania sa šíria rovnako ako vírusy. A dramatický moment v epidémii, keď sa všetko môže naraz zmeniť, je bod zlomu.

Autor nás zoberie do Baltimoru, aby sme sa poučili z tamojšej epidémie syfilisu. Predstaví nám tri fascinujúce typy ľudí, ktorých nazýva maveni, spájatelia a predavači. Hrajú zásadnú úlohu v epidémiách šíriacich sa ústnym podaním a diktujú náš vkus, trendy a módu. Vezme nás do štúdií detských televíznych programov Sesame Street (Sezamová ulica) a Blue´s Clues (Blueine stopy) i do fascinujúceho sveta muža, ktorý pomohol založiť Columbia Record Club. Tu preskúmame, ako zostavovať správy, aby mali čo najväčší vplyv na príjemcov.

Navštívime high-tech spoločnosť v Delaware a zistíme, ako bod zlomu riadi život skupín, a newyorské metro, aby sme pochopili, ako sa tam podarilo zastaviť epidémiu kriminality.

Zmyslom tohto všetkého je nájsť odpoveď na dve jednoduché otázky tvoriace podstatu toho, čo by sme radi dokázali ako vychovávatelia, rodičia, pracovníci marketingu, obchodníci a zákonodarcovia:

Prečo niektoré myšlienky, spôsoby správania alebo výrobky naštartujú epidémie a iné nie? A čo máme urobiť, aby sme sami naštartovali a riadili vlastné pozitívne epidémie?

Detaily o knihe:

Počet strán: 288
Rozmer: 125 x 200 mm
Jazyk: slovenský
EAN: 9788055136479
Rok vydania: 2013
Vydavateľstvo: IKAR
 
 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.