Emil Páleš - Angelológia dejín 2
Emil Páleš - Angelológia dejín 2

Emil Páleš - Angelológia dejín 2

Kód tovaru: 9788097068813
Je dávno známou, ale nevyriešenou záhadou kultúrnych dejín, že tvoriví géniovia – vedci, umelci, filozofi, politickí a náboženskí vodcovia – prichádzajú vo vlnách.
60,00 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena60,00 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Emil Páleš - Angelológia dejín 2


Dávno je známa, ale nevyriešená záhada kultúrnych dejín,že významní tvoriví géniovia – vedci, umelci, filozofi, politickí a náboženskí vodcovia – prichádzajú vo vlnách.

Vynára sa tak na rôznych miestach podobné estetické cítenie, rovnaké myšlienky, filozofické intuície a umelecké štýly. Ľudia, žijúci na odľahlých miestach nezávisle od seba pracujú na rovnakých problémoch, nachádzajú pôvodné riešenia a podávajú správy o okamihoch inšpirácie – vnuknutiach s podobným obsahom.

V závislosti od dobového kultúrneho kontextu sa tieto zážitky inšpirácie vykladajú ako zjavenie Boha či bohov, anjelov, múz, predkov alebo sa pripisujú neprebádaným schopnostiam ľudského mozgu.

Táto kniha prináša prvú dôkladnú evidenciu o štatisticky nenáhodnom, synchrónnom a periodickom charaktere vĺn tvorivosti v celosvetových dejinách.

V kolektívnom podvedomí ľudstva sa odohráva pomalé cyklické striedanie duševných dominánt - archetypov, čo sa odzrkadľuje v transfigurácii hodnotových rebríčkov, v striedaní náboženských kultov, paradigiem vedeckého myslenia a v politických reštrukturalizáciách spoločnosti.

Časové zákonitosti a podobu týchto premien ducha poznali už naši predkovia.

V mýtických rozprávaniach a obrazoch božstiev nám odkázali zhustenú skúsenosť, múdrosť o zákonitostiach vývoja človeka a prírody.

V západnej tradícii sa hovorilo o siedmich archanjeloch, ktorí sa cyklicky striedajú ako duchovia času a inšpirujú epochy podfarbené vždy inou, špecifickou duchovnou kvalitou.

Aj ďalšie civilizácie rozprávajú o periodickom príchode a odchode duchovných mocností, ktoré zasahujú do ľudských dejín. Tieto údaje, až doposiaľ považované za fikciu, zodpovedajú reálnym kultúrnym a politickým vlnám v dejinách.

Takéto zaujímavosti prináša prepracovaná kniha od autora Emil Páleš z ponuky kníhkupectva Aura.

Detaily o knihe:

Počet strán: 1032
Rozmer: 215 x 305 mm
Hmotnosť: 2370 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788097068813
Rok vydania: 2012
Vydavateľstvo: Sophia
 
 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.