Daniel Tammet - Narodený v modrú stredu
Daniel Tammet - Narodený v modrú stredu

Daniel Tammet - Narodený v modrú stredu

Kód tovaru: 9788082031754
Daniel Tammet - Narodený v modrú stredu - Vo výnimočnej mysli autistického génia
13,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena13,90 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Daniel Tammet - Narodený v modrú stredu - Vo výnimočnej mysli autistického génia


Aké je to byť iný? Iný ako väčšina ľudí? Autistický génius Daniel Tammet nám rozpráva o svojom živote, ktorý bol často plný bolesti, ale aj neuveriteľných zázrakov.

Dokázal sa naspamäť naučiť 22 514 čísel za desatinnou čiarkou čísla pí. Na to, aby sa plynule naučil rozprávať po španielsky či islandsky potreboval týždeň.

Aj takéto schopnosti má výnimočný autistický génius a savant Daniel Tammet. Jeho život však nebol žiadnou rozprávkou. Prežil komplikované detstvo i dospievanie, výsmech aj šikanu. Najbezpečnejšie sa vždy cítil sám uzavretý vo svojom malom svete zloženom z nádherných číselných krajín. Daniel Tammet sa narodil v jednu modrú stredu. Prečo práve modrú? Pretože čísla vidí ako farby, každé z nich má v jeho vnímaní iný odtieň, iný tvar, inú veľkosť aj iný charakter. Spôsobuje to záhadný a mimoriadne vzácny jav známy ako synestézia.

Narodený v modrú stredu je výnimočná autobiografická kniha o živote mladého autistického muža, ktorý vládne nadpriemernými jazykovými i matematickými schopnosťami, no mnohé bežné životné situácie sú preňho absolútne neprekonateľné. Dojemný a motivujúci príbeh Daniela Tammeta je aj o tom, ako sa dokázal popasovať so životom bez toho, aby stratil svoju vlastnú tvár.

Detaily o knihe:

Originálny názov knihy: Born on a Blue Day
Počet strán: 232
Rozmer: 130 x 210 mm
Väzba: brožovaná
Hmotnosť: 287 g
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2020
EAN: 9788082031754
Vydavateľstvo: Absynt

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.