Kategórie

Dobrodružná spoločenská hra - "westernovka" Colt Express.

Preneste sa do čias divokého západu, vlaku plného peňazí, ale aj banditov - resp. chytrákov, ktorí sa ich chcú zmocniť.
Vpredu ide lokomotíva a šerif a postupne sa pridávajú vagóny podľa počtu hráčov.

Hru Colt Express môže hrať až šesť hráčov.

Každá postava je niečim špecifická. Niekto môže strieľať cez strechu, iný zase nedostane zásah, môže si ťahať o 1 kartu naviac a pod.

Colt Express - Postavy

Figúrky sú rozostavené - hra sa môže začať.

Colt Express - Figúrky v hre

Každé kolo je špecifické a končí sa niečim iným. V niektorom kole nesmiete zostať vo vagónoch, ale musíte byť na streche, lebo s vami šerif narobí poriadky. Zdá sa to byť jednoduché, že iba použijete kartičku a pôjdete na strechu. Ale v hre to je vždy iné. A hlavne ak ste dostali veľa zásahov a na ruku vám prídu iba takéto karty, vtedy sa ťažko vykonáva nejaká akcia. Musíte ťahať ďalšie karty a tým strácate ťah, niekto vás zatiaľ môže okradnúť, dostanete zásah a podobne :)

Colt Express - priebeh hry

Zábavná hra, tiež založená aj na náhode. Cieľom hry je získať čo najviac bodov. Slúžia na to diamanty a mešce, ktoré sú v jednotlivých vagónoch a taktiež trezor s peniazmi, ktorý na začiatku stráži šerif.
Hráči môžu za pomoci svojich kariet šerifa presunúť a trezor ukradnúť.

Ďalšie body ešte môže získať hráč - ostrostrelec - ktorý vystrieľa všetkých 6 nábojov.

Na prvý pohľad zložité pravidlá však pochopíte už behom jednej či dvoch hier a začnete si hru naplno užívať. Hra nie nadarmo získala ocenenie Hra roka - Spiel des Jahres 2015.Prajeme vám veľa zábavy.
     auraknihy.sk