Kategórie

Kniha Kurandera o odvážnej žene Kantu, ktorá sa odhodlala bojovať za svoju lásku.

Tantrizmus – nieje len obyčajné slovo, ktoré vo Vás evokuje masáž. Tantrizmus otvára mnoho možností k objavovaniu sexuality jedincov.

Dostala sa nám do rúk kniha, ktorá Vás akoby prevedie takým mini kurzom objavovania sexuality jednej dievčiny. Keďže v poslednej dobe čítame zaujímavé kúsky z rúk spisovateľov, ktorí sa venujú tantrizmu alebo aspoň pracujú so sexualitou, neváhali sme a prečítali sme si ju.

Knihu napísal Hernán Mamani - andský indián z okolia Machu Picchu a jeden z posledných kuranderov. Kurandero je prírodný liečiteľ, dalo by sa povedať aj šaman. Kuranderovia majú rôzne schopnosti, niektorí liečia ľudí dotykom, niektorí skúmajú zákutia ľudskej duše a pomáhajú sa vyrovnať s ťažkým životom v andských horách, niektorí pomáhajú nájsť v sebe viac než by sme si dokázali predstaviť. Žijú v súlade s matkou prírodou Pachamamou.

Podľa dávnej andskej tradície, majú v sebe ženy neobyčajnú energiu, ktorá je schopná vniesť do sveta rovnováhu a mier.

Príbeh tohto románu hovorí o peruánskej dievčine Kantu a ukazuje, že každý človek môže v sebe nájsť silu zmeniť svoj osud. A prečo hovorím “zmeniť svoj osud“? Pretože Kantu to dokázala. Samozrejme ako v každom románe ani tu nechýbala romantická zápletka. Kantu sa zamiluje do pohľadného muža Juana, ktorí si je sebou až nadprimerane istý. No podľa všetkého aj má na čo. Len sa usmeje a ženy sú mu u nohách.

Tak to bolo aj s Kantu. Rozdiel bol v tom, že ona sa doňho zamilovala. Milovala ho najčistejšou láskou akej je len žena schopná. Avšak on sa jej odvďačil tým, že ju podviedol. Kantu preňho znamenala len kus mäsa, s ktorým si užije. Lenže Kantu ho milovala a tak sa rozhodla, že tento muž bude jej.

Požiadala o pomoc kurandera Anselma, ku ktorému predtým chodila, keď sa v nej prebudila jej sila po zasiahnutí bleskom. On jej povedal, že v nej drieme nesmierna sila. Poradil jej, aby hľadala pomoc u kurandera ohňa. Musela dokázať, že je hodná tejto moci, že je schopná pre muža, ktorého miluje trebárs aj oceán preplávať .

Ju však čakalo niečo celkom iné. Na ceste získať si Juanovu lásku a zároveň dosiahnuť svojej sily musela prejsť rôznymi nástrahami a skúškami. Začala s učením u kurandera Condoriho, ktorý sa jej snažil ukázať ako pracuje ženská sexualita, naučil ju rôzne cvičenia. A nebola to žiadna zábava - tvrdá práca.

Neskôr ju Condori poslal na niekoľko týždňov k Mame Maru - hadej žene. Táto osoba bola veľmi múdra, pomáhala Kantu stať sa tým čím skutočne bola. Ukázala Kantu taktiež cvičenia, ktoré mala praktikovať na ceste stať sa haďou ženou. Týždeň sledovala jedovatého hada ako sa správa, ako loví, ako spí až nakoniec tohto hada mala deväť krát pohladiť. Kantu sa to nakoniec podarilo a Mama Maru bola spokojná. Táto časť knihy hovorí o tom, že báť sa je prirodzené, ale svoj strach dokážeme ovládnuť a použiť ako zbraň. Zbraň nie proti nám, ale proti našim nepriateľom (tým nechceme povedať suseda odvedľa J). Mama Maru tu hovorila o tom ako ju chceli v mladosti zneužiť, ale ona vďaka ovládnutiu strachu vystrašila skôr ona ich. Na konci výcviku u Mama Maru sa Kantu ocitla v jaskyni, ktorá predtým slúžila na posvätné obrady. Tu ju zatvorila bez jedinej známky svetla. Kantu zo začiatku šalela, predstavovala si zvuky, ktoré tam neboli bála sa. No postupne sa prestala báť ako šiel čas a ako ovládala svoj strach, zjavili sa jej svetelné bytosti, ženy ktoré kedysi dávno absolvovali to isté ako ona. Odhalili jej svoje tajomstvá a prijali ju medzi seba.

Po absolvovaní tohto cvičenia sa Kantu znova vrátila ku Condorimu. Ten keď videl, že po chvíľach strávených s Mama Maru je Kantu pripravená na ďalší posun rozhodol sa, že jej ukáže ako vytvoriť energetický most medzi dimenziami.
Hovoril, že žena je učiteľka muža, že iba ona dokáže muža preniesť do inej dimenzie. Keď skončili Kantu bola zmenená - z plachého dievčatka sa stala žena s istým pohľadom, vedomá si svojej sily. Už vedela presne, čo chce dosiahnuť a ako to dosiahnuť. A nakoniec aj svojho Juana dostala. Nevzali sa, pretože Kantu medzitým zmenila názor na manželstvo, avšak žili spolu. Ona sa stala kuranderou namiesto Condoriho, pretože ten odišiel do učenia tajného bratstva v horách.

Ak si chcete oddýchnuť pri nedeľnej knižke, odporúčame práve túto. Nevieme prečo alebo ako je to možné, ale po jej prečítaní Nás zaplavila vlna zvláštneho pokoja. Donúti Vás premýšľať o čom čítate a možno trošku aj zmeniť pohľad na nás samých. Ukáže Vám, že báť sa svojej sexuality je to isté ako napríklad báť sa pavúka. Keď sa ho dotknete, už sa Vám nezdá nebezpečný, nie je tajomný.

Cieľom tantrikov je ukázať ľudom aby sa nebáli rozprávať o sebe, vnímať sa ako niečo viac. Premôcť strach, ktorí je v nás zakorenení takmer od malička. Preto hor sa k čítaniu a sebaobjavovaniu. Krásne spoznávanie a zážitky pri čítaní Vám želá TantraSecrets.


Kurandera