Kategórie

Vyberte autora

Eva Umlauf - Číslo na tvojom predlaktí je modré ako tvoje oči
Eva Umlauf - Číslo na tvojom predlaktí je modré ako tvoje oči

Číslo na tvojom predlaktí je modré ako tvoje oči

Kód tovaru: 9788082030597
Kniha Číslo na tvojom predlaktí je modré ako tvoje oči od autorky Eva Umlauf.
Bežná cena12,99 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena12,20 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt
Eva Umlauf v knižnej novinke Číslo na tvojom predlaktí je modré ako tvoje oči rozpráva o svojom vysťahovaní do Nemecka, o láske i bolestných stratách.

Táto kniha je na jednej strane žalujúcim prstom, ktorý ukazuje na tie najtemnejšie zákutia našej modernej histórie, no je aj silným príbehom o vôli a sile jednej ženy, ktorá prežila peklo a so svojím príbehom sa rozhodla podeliť. Aby sa nezabudlo. Aby sa nikdy nezabudlo.

Táto kniha sa nás týka. Rozpráva príbeh ženy, ktorá sa v roku 1942, päť dní pred Vianocami, narodila v židovskom pracovnom tábore v Novákoch.

Koncentráky na Slovensku? Áno, aj taká bola realita slovenská realita v čase druhej svetovej vojny. Eva Umlauf patrí medzi najmladších, ktorí majú na svojom predlaktí vytetované osvienčimské číslo. Po dlhých rokoch si uvedomila, že svedkovia miznú, a ak svoj príbeh nevyrozpráva, navždy sa stratí.

Ako malé dvojročné dievčatko prežila Osvienčim – a to bol zázrak. Spolu s matkou a sestrou sa po vojne usadili v Trenčíne. Verili, že začnú normálny život, no už o pár rokov sa ich dotkla totalitná (i antisemitská) ruka komunistického Československa.

Detaily o knihe:

Počet strán: 248
Rozmer: 150 x 210 mm
Hmotnosť: 420 g
Väzba: pevná
Jazyk: slovenský
EAN: 9788082030597
Rok vydania: 2019
Vydavateľstvo: Absynt

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.