Kategórie

Vyberte autora

Mengeleho dievča - Skutočný príbeh Slovenky
Mengeleho dievča - Skutočný príbeh Slovenky, ktorá prežila v koncentračnom tábore

Mengeleho dievča

Kód tovaru: 9788055151885
Kniha Mengeleho dievča je drsným príbehom Slovenky Violy Fischerovej, ktorá prežila štyri koncentračné tábory.
Bežná cena12,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena11,99 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt
Mengeleho dievča je skutočný príbeh autorky Violy Fischerovej, ktorá preižla útrapy koncentračných táborov. A nie jedného, ale podarilo sa jej prežiť dokonca v štyroch koncentračných táboroch.

Prvé vydanie knihy bolo vydané na jeseň 2016 a nevydržalo ani do Vianoc! Knihy sa vypredali rekordnou rýchlosťou a vydavateľstvo IKAR určite malo plné ruky práce, aby uspokojilo zákazníkov novým vydaním ešte do Vianoc.

K dnešnému dňu sa predalo viac ako 67 000 výtlačkov knihy Mengeleho dievča a autorka Viola Fischerová za knihu získala aj viacero ocenení.

To ale určite nebolo jej prvotným cieľom. Chcela čitateľom priblížiť dobu a útrapy, ktoré musela počas svojho života prežiť.

„Každý večer, keď myslím na svojich drahých, ktorí už nežijú, si hovorím: Ako si to mohla prežiť? Sama neviem. Bolo to naozaj iba o šťastí a náhode.“

Viola Fischer - Mengeleho dievča

Viola Fischerová zomrela v máji 2017 vo veku 94 rokov. Ale jej príbeh by mohol byť posolstvom aj pre dnešnú dobu, aby sa podobné udalosti už nemuseli opakovať. Aj pri takýchto knihách si človek uvedomí, že nakoniec možno nemáme až tak málo a mali by sme byť vďační za všetko, čo máme.

Knižku teraz môžete kúpiť aj ako výhodný balík kníh od autorky Veronika Homolová Tóthová.

Knihy na podobnú tému - skutočné príbehy z koncentračných táborov.

Detaily o knihe:

Počet strán: 368
Väzba: pevná s prebalom
Rozmery: 136 x 205 mm
Hmotnosť: 420 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788055151885
Dátum vydania: 2016
Vydavateľstvo: IKAR

Recenzie

utorok, 12. september 2017
Je to nádherná kniha so silným a pútavým obsahom, ktorý chytí za srdce. Prinútila ma k slzám a uvažovaniu nad tým, aký nevyspytateľný dokáže byť osud.
Veľmi som uvítala, že svoj životný príbeh rozpráva sama pani Viola. Práve to podľa mňa robí knihu jedinečnou a zaujímavou, pretože svoje zážitky podáva tak ako si ich pamätá iba ona sama. Jej rozprávanie nie je len o smútku ako som čakala, práve naopak z jej spomienok od začiatku cítiť i nesmiernu lásku, úctu k rodičom a zároveň i obrovskú silu a radosť, ktorú jej po negatívnych zážitkoch a strate blízkych dodávali manžel a dve dcéry.
Hoci na to obdobie do smrti nespomínala ľahko, vážim si ju za to, že napriek tomu nezatrpkla a dokázala o tom porozprávať. Pri čítaní knihy sa presvedčíte, že pani Viola bola skutočne milá a skromná osoba, ktorá nedokázala myslieť len na seba. Kniha tak má vďaka nej a jej láske krásne posolstvo, aby ľudia z táborov aj naďalej žili v našich spomienkach. Je zároveň odkazom a varovaním pre budúce generácie, aby sa vyhli rovnakým chybám, ktoré viedli k tomuto neodpustiteľnému vyvražďovaniu miliónov obetí. Pretože my, ktorí sme tú hrôzu nezažili si ju skutočne nevieme predstaviť. Nemôžem preto inak ako ju len vrelo všetkým odporučiť prečítať. Táto kniha za to určite stojí.
Monika Beňušová