Mengeleho dievča - Skutočný príbeh Slovenky
Mengeleho dievča - Skutočný príbeh Slovenky, ktorá prežila v koncentračnom tábore

Mengeleho dievča

Kód tovaru: 9788055151885
Mengeleho dievča - Skutočný príbeh Slovenky, ktorá prežila štyri koncentračné tábory.
15,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena15,90 €
Doba dodania: 3 - 10 pracovných dní
Opýtajte sa na tento produkt

Mengeleho dievča - skutočný príbeh autorky Violy Fischerovej


„Každý večer, keď myslím na svojich drahých, ktorí už nežijú, si hovorím: Ako si to mohla prežiť? Sama neviem. Bolo to naozaj iba o šťastí a náhode.“To sú slová Violy Fischerovej, ženy, ktorá prežila Mengeleho pokusy, štyri koncentračné tábory a nakoniec nacistom utiekla.

Tá hrozná doba stvorila množstvo príbehov. Príbehov o odvahe, statočnosti, láskavosti a obetovaní sa, ale aj o zlobe, podlosti a obludnom ponižovaní iných ľudských bytostí. Príbeh Violy Fischerovej je však výnimočný. Ona totiž okrem toho, že prežila peklo táborov smrti a našla v sebe silu na riskantný útek, dokázala ešte niečo. Vďaka nej chytili brutálnu dozorkyňu z Birkenau.

Po vojne sa náhodou stretla so svojou veľkou láskou. Mužom, o ktorom roky nevedela, či ešte žije. Ale nakoniec sa vydala za niekoho iného. Rytiera. Skutočného novodobého rytiera, ktorý získal toto vyznamenanie od francúzskeho prezidenta za statočnosť v boji na strane Spojencov.

Viola Fischerová po rokoch zverila svoje spomienky reportérke Veronike Homolovej Tóthovej. Táto kniha zaznamenáva jej osud i osudy iných ľudí, ktoré by nemali upadnúť do zabudnutia.

Viola Fischerová zomrela v máji 2017 vo veku 94 rokov. Ale jej príbeh by mohol byť posolstvom aj pre dnešnú dobu, aby sa podobné udalosti už nemuseli opakovať. Aj pri takýchto knihách si človek uvedomí, že nakoniec možno nemáme až tak málo a mali by sme byť vďační za všetko, čo máme.

K dnešnému dňu sa predalo viac ako 67 000 výtlačkov knihy Mengeleho dievča a autorka Viola Fischerová za knihu získala aj viacero ocenení.

To ale určite nebolo jej prvotným cieľom. Chcela čitateľom priblížiť dobu a útrapy, ktoré musela počas svojho života prežiť.


Skutočné príbehy tých, ktorí prežili peklo koncentračných táborov


Silné príbehy ľudí, ktorým sa podarilo prejsť cez útrapy koncentračných táborov. Aká vnútorná sila im dala nádej opäť žiť?

Vyberte si z našej ponuky skutočných príbehov ľudí, ktorí si prešli peklom plynových komôr a zažili zážitky, ktoré si mnohí z nás nevedia ani predstaviť. V niektorých príbehoch sa dočítate, že aj na takom hroznom mieste, akým bol koncentračný tábor Osvienčim, dokázala vzplanúť láska, vďaka ktorej našli spoločnú silu a dôvod prežiť.

Odporúčame tituly na podobnú tému:

Byl jsem Mengeleho asistentem - skutočný príbeh autora Miklos Nyiszli, ktorý prežil Osvienčim vďaka svojmu vzdelaniu. Musel však robiť asistenta samotnému doktorovi Mengele.
Mengeleho dievča - skutočný príbeh Slovenky, ktorej sa podarilo prežiť štyri koncentračné tábory.
Žena bez čísla - strhujúci príbeh najkrajšej Bratislavčanky, ktorá sa však dostala do rúk nacistom.
Stretnutie tých, čo prežili šoa - stretnutie tých, ktorí prežili holokaust.
Děti, které přežily Mengeleho - príbeh dvojičiek, ktoré si Mengele vybral pre svoje pokusy a to im zachránilo život.
Rudolf Vrba - Utiekol som z Osvienčimu - skutočný príbeh Slovákov, ktorým sa podarilo utiecť z koncentračného tábora Osvienčim.
Lekárnik z Auschwitzu - spoznajte príbeh plný chamtivosti uprostred hrôzy holokaustu.
Číslo na tvojom predlaktí je modré ako tvoje oči - Slovenka, ktorej sa podarilo prežiť útrapy v Osvienčime.
Fotograf z Osvětimi - príbeh muža, ktorý v koncentračnom tábore dostal za úkol dokumentovať väzňov, popravy a obludné experimenty na ľuďoch.
Heather Morris - Tetovač z Auschwitzu - skutočný príbeh, že aj na mieste ako je koncentračný tábor Osvienčim dokáže splanúť láska, ktorá robí zázraky.
Dlouhá cesta - Útek zo Sibíri - strastiplná cesta pre partiu, ktorej sa podarilo utiecť z ruského Gulagu.
Heather Morris - Cilčina cesta - český jazyk - pokračovanie príbehu Tetovač z Auschwitzu.
Bol som číslo 3 0529 - prežil peklo koncentračných táborov a našiel silu žiť.
Pavel Taussig - Prežil som pochod smrti - keď sa Pavel Taussig rozhodol vytvoriť pre svojho staršieho syna k jeho jedenástym narodeninám svoj životopis, ktorého súčasťou boli aj spomienky na koncentračný tábor.
Dvojčatá z Osvienčimu - Nacisti ich nechali nažive len preto, lebo boli dvojičky.
Krajčírky z Auschwitzu - Silný príbeh podľa skutočnej udalosti o ženách, ktorým ihly a nite pomáhali prežiť.

Detaily o knihe:

Počet strán: 368
Väzba: pevná s prebalom
Rozmery: 136 x 205 mm
Hmotnosť: 420 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788055151885
Dátum vydania: 2016
Vydavateľstvo: IKAR

Recenzie

utorok, 12. september 2017
Je to nádherná kniha so silným a pútavým obsahom, ktorý chytí za srdce. Prinútila ma k slzám a uvažovaniu nad tým, aký nevyspytateľný dokáže byť osud.
Veľmi som uvítala, že svoj životný príbeh rozpráva sama pani Viola. Práve to podľa mňa robí knihu jedinečnou a zaujímavou, pretože svoje zážitky podáva tak ako si ich pamätá iba ona sama. Jej rozprávanie nie je len o smútku ako som čakala, práve naopak z jej spomienok od začiatku cítiť i nesmiernu lásku, úctu k rodičom a zároveň i obrovskú silu a radosť, ktorú jej po negatívnych zážitkoch a strate blízkych dodávali manžel a dve dcéry.
Hoci na to obdobie do smrti nespomínala ľahko, vážim si ju za to, že napriek tomu nezatrpkla a dokázala o tom porozprávať. Pri čítaní knihy sa presvedčíte, že pani Viola bola skutočne milá a skromná osoba, ktorá nedokázala myslieť len na seba. Kniha tak má vďaka nej a jej láske krásne posolstvo, aby ľudia z táborov aj naďalej žili v našich spomienkach. Je zároveň odkazom a varovaním pre budúce generácie, aby sa vyhli rovnakým chybám, ktoré viedli k tomuto neodpustiteľnému vyvražďovaniu miliónov obetí. Pretože my, ktorí sme tú hrôzu nezažili si ju skutočne nevieme predstaviť. Nemôžem preto inak ako ju len vrelo všetkým odporučiť prečítať. Táto kniha za to určite stojí.
Monika Beňušová