Kategórie

Vyberte autora

Děti, které přežily Mengeleho
Děti, které přežily Mengeleho

Děti, které přežily Mengeleho

Kód tovaru: 9788024754437
Děti, které přežily Mengeleho - Spoveď dvojčat Evy a Miriam.
Základná cena za variantu12,89 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena12,79 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Děti, které přežily Mengeleho


Kniha Děti, které přežily Mengeleho rozpráva skutočný príbeh sestier, ktoré sa nevyhli deportácii židov do koncentračných táborov a skončili v tábore Osvienčim, ako "pokusné králiky" v rukách Anjela smrti - Dr. Mengele.

Děti, které přežily Mengeleho - Kniha

Eva Mozes mala 10 rokov, keď bola spolu so svojou rodinou deportovaná do Osvienčimu. Zatiaľ čo jej rodičov a dve staršie sestry poslali do plynovej komory, Evu a jej dvojča Miriam si vybral ako pokusné objekty muž, známy ako Anjel smrti - Dr. Josef Mengele.

Dievčatá boli podrobené sadistickým medicínskym experimentom a museli denne bojovať o svoj život. V tomto neuveriteľnom príbehu, ktorý napísala samotná obeť desivých udalostí, sú čitatelia svedkami detskej odolnosti proti mimoriadnemu zlu.

Eva bola napríklad vystavená infekcií, pri ktorej Mengele veril, že bude smrteľná, a bude tak môcť spraviť pitvu aj na Miriam, ktorá mala slúžiť ako porovnávacia vzorka. Prežila a dodnes nevie, o akú infekciu vtedy išlo.

Po oslobodení tábora sestry založili skupinu, ktorá podporovala bývalé obete Mengeleho experimentov. Podobne, ako dvojičky Eva a Miriam prežili útrapy koncentračného tábora a Mengeleho pokusy, podarilo sa to aj Slovenke Viole Fischer, ktorá napísala svoj príbeh v knihe Mengeleho dievča.

Kniha s podobnou témou - Byl jsem Mengeleho asistentem od autora Miklos Nyszli.

Detaily o knihe:

Počet strán: 224
Rozmer: 130 x 190 mm
Hmotnosť: 330 g
Jazyk: český
EAN: 9788024754437
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: Grada

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.