Kategórie

Vyberte autora

Iby Knill - Žena bez čísla
Iby Knill - Žena bez čísla

Iby Knill - Žena bez čísla

Kód tovaru: 9788089482405
Dojímavý príbeh najkrajšiej Bratislavčanky z roku 1938 v knihe Žena bez čísla.
Bežná cena11,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena11,90 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt
Kniha Žena bez čísla od autora Iby Knill je jedinečný a nesmierne dojímavý príbeh, ktorý na svoje vyrozprávanie čakal šesťdesiat rokov.

Iby svoje detstvo prežila v Československu. V roku 1938 bola zvolená za najkrajšiu Bratislavčanku. Keď sa začali šíriť zvesti o prenasledovaní Židov, jej rodičom sa ju podarilo nelegálne prepašovať do Maďarska.

V knihe Žena bez čísla píše o tom, ako ju zatkli príslušníci tajnej polície, ako ju uväznili a mučili nielen pre jej židovský pôvod, ale aj pre nelegálne prekročenie maďarských hraníc a pomoc odbojovému hnutiu. Nakoniec ju poslali do koncentračného tábora Osvienčim-Brezinka, kde jej na zápästie nevytetovali číslo. Dodnes netuší, či na ňu zabudli, alebo neoznačili ani ďalších z transportu. V júni 1944 sa Iby dostala do tábora nútených prác ako sestrička a neskôr sa stala zodpovednou za nemocničný barak. Riskovala život za slabých a bezmocných a snažila sa ich uchrániť pred plynovou komorou. Počas vojny však stretla aj veľkú lásku...

Strhujúci príbeh najkrajšej Bratislavčanky očaril televíznych tvorcov BBC aj bristkú verejnosť a najnovšie sa predstavuje slovenským čitateľom.

Detaily o knihe:

Originálny názov: The Woman Without A Number
Počet strán: 296
Väzba: pevná
Rozmer: 135 x 205 mm
Hmotnosť: 390 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788089482405
Rok vydania: 2011
Vydavateľstvo: Motýľ

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.