Kategórie

Vyberte autora

Miklos Nyiszli - Byl jsem Mengeleho asistentem
Miklos Nyiszli - Byl jsem Mengeleho asistentem

Miklos Nyiszli - Byl jsem Mengeleho asistentem

Kód tovaru: 9788020017574
Byl jsem Mengeleho Asistentem - príbeh autora, ktorý musel robiť asistenta doktorovi Mengele.
Bežná cena11,52 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena8,99 €
Doba dodania: 1 - 3 dni
Opýtajte sa na tento produkt

Autor knihy Miklos Nyiszli - doktor bol ako maďarský žid deportovaný v roku 1944 do koncentračného táboru v Osvienčime, kde strávil osem mesiacov.

Vďaka svojej odbornosti a znalosti nemčiny bol pri selekcii vybraný Jozefom Mengele, aby robil pitvy obetí jeho nechutných experimentov.

Ako prominentný väzeň spoznal zblízka neľudské praktiky "anjela smrti" pri pseudovedeckom výskume dvojčat a neopísateľné peklo, ktoré predstavovala práca tzv. sonderkomand v krematóriách.
V knihe autor popisuje praktiky nemeckých veliteľov pri riešení židovskej otázky a zvrátené predstavy doktora Jozefa Mengele známeho aj pod menom "Doktor Smrť".

Hneď po skončení druhej svetovej vojny vydal Nyiszli svoje svedectvo knižne. Nejedná sa o literárne spracovanie v pravom slova zmysle, skôr o šokujúci, naliehavý denník, písaný s jediným zámerom: podať správu svetu.

Recenziu na knižku nájdete na tomto odkaze.

O autorovi:

Miklos Nyiszli bol maďarský a rumunský doktor a spisovateľ, väzeň nacistických koncentračných táborov, spolupracovník doktora Josefa Mengeleho.

Po obsadení Maďarska nemeckými vojskami v roku 1944 a zahájení likvidácie maďarských Židov, bol spoločne s rodinou deportovaný do koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau. Miklos Nyiszli dostal táborové číslo A-8450 a vďaka svojej špecializácii na súdne lekárstvo bol zamestnaný ako asistent doktora Josefa Mengeleho - svoju knihu preto aj pomenoval Byl jsem Mengeleho asistentem.

Jeho úlohou sa stalo vykonávanie pitiev dvojčat a trpaslíkov, ktorí zomreli počas Mengeleho experimentov. Okrem toho pôsobil aj ako ošetrujúci lekár pre členov sonderkommanda a príslušníkov SS, ktorí pracovali pri plynových komorách a krematóriu. Koncom vojny v roku 1945 bol oslobodený a jeho žena a dcéra vojnu tiež prežili.

Po vojne už nikdy nevykonával lekársku prax. V roku 1947 vypovedal ako svedok pred Medzinárodným vojenským tribunálom v Norinbergu.

V roku 1956 zomrel na infarkt.

Knihy s podobnou témou:

- Děti, které přežily Mengeleho (Spoveď dvojčat Evy a Miriam, ktoré prežili Mengeleho experimenty)

- Mengeleho dievča - knižná novinka Mengeleho dievča vyšla v novembri 2016 a je príbehom Slovenky Violy Fischerovej, ktorá prežila krutosť koncentračných táborov a pokusy Anjela Smrti - Mengeleho.

Detaily o knihe:

Počet strán: 196
Rozmer: 135 x 215 x 15 mm
Hmotnosť: 326 g
Jazyk: český
EAN: 9788020017574
Rok vydania: 2017
Vydavateľstvo: Academia
 
 
 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.